lifestyle

Wykwintne samochody – kupisz je na wyjątkowych aukcjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w luksusie, niestety, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Właśnie dlatego opowiastki o tym, że jakikolwiek pojazd należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Często okazuje się, że dużo z używanych przez ważne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, ma prawo uzyskać wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są doborowe samochody, jakie dawniej były własnością popularnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się luksusowe samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on wielkie zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były autami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To przykre, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a uciekając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, by odzyskać choć drobną część zagrabionych przez niego walut. 

Jakie samochodowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje stylowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą kupić samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć splendor i zadumać się nad fortuną innych. Nieraz, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich samochodów szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć wozem, który niegdyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I właśnie w przypadku samochodów wytwornych, które pozostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie lifestyle przedstawiamy takie przypadki.

Aukcje wozów eleganckich cieszą się obszernym zainteresowaniem. I nie chodzi tu tylko o wozy najnowszej generacji – nieraz się zdarza, że najwyższe kwoty zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, lecz mające jakąś swoją historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              cars

https://www.fox360.net/pl         automoto

https://www.fox360.net              videos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *