Barock Mobel

Witaminy – czy opłaca się je zażywać?

Witaminy i pierwiastki mineralne są potrzebnymi komponentami diety każdego człowieka. Są one potrzebne do funkcjonowania praktycznie każdego systemu w organizmie ludzkim. Między innymi normują przemianę materii, wpływają na układ immunologiczny, system hormonalny. To smutne o tej znaczącej zasadzie zapomina ogromna część dzisiejszego społeczeństwa. Życie w stałym stresie, w bezustannym pośpiechu, brak stosownej dawki ruchu, nieregularne posiłki i brak poprawnego czasu relaksu oraz wypoczynku powoduje ciąg licznych nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. 

Czy widziałeś  witamina h gdzie występuje

Jaka pogłoska krąży w stworzonym przez nas świecie? Niewątpliwie, że należy brać dużo witamin. Czemu? Bowiem witaminy są zdrowe i tylko one w naszym zdrowiu są w stanie nas utrzymać. Jednak czy to jest zgodne z prawdą? Jakkolwiek ostatnio w mediach, gazetach oraz Internecie jest bardzo dużo doniesień, iż witaminy właśnie nie tylko na nie przychodziły z pomocą, lecz jeszcze pogarszały. Powszechnie wiadomo, że choć witaminy A, C czy E w okresie, gdy stosujemy je bardzo długo mogą wywołać niepożądane efekty w naszym organizmie. Może w tym przypadku, poprawniej jest zastąpić witaminy tylko świeżymi warzywami i owocami? Z tego względu trzeba oznajmić, że witaminy w kapsułkach nie szkodzą, to zbyt duże uproszczenie. Właściwie nigdzie jednakże nie potwierdzono incydentów zatrucia się witaminą E. Na ogół dlatego, iż charakteryzuje się ona bardzo niską toksycznością – podobnie, jak biotyna na porost włosów efekty. Niewątpliwie, jeśli ktokolwiek przekracza napisaną na opakowaniu dozę robi to tylko i wyłącznie na swoją osobistą odpowiedzialność. Niestety, faktem jest, że groźne może być przyjmowanie witaminy A. Czemu? Ponieważ może ona wywoływać bóle głowy lub biegunkę czy generalnie zmniejszać nasze samopoczucie.

Jednak, żeby to w ogóle nastąpiło, należy dziennie przewyższać jej podstawową dozę, aż dziesięciokrotnie. W jaki sposób widać, witaminy są zdrowe oraz są w stanie nam pomagać. Jedyny kłopot jest tak w gruncie rzeczy w nas samych. Zachowujemy się jak małe dzieci, jakie nie umieją czytać. A wystarczy spojrzeć na ulotkę i zobaczyć, co jest na niej napisane, żeby zamiast bólu głowy być po prostu zdrowym. Dodatkowo, nawet jeśli przyjmujemy regularnie witaminy nie powinniśmy absolutnie rezygnować z spożywania świeżych warzyw oraz owoców. One zawierają w sobie to samo, co witaminy w kapsułkach. A do tego wszystkiego są pyszne. Witaminy, jak wszystko inne na tym świecie, trzeba zażywać po prostu z głową. Nie można zapominać o pożywnym pożywieniu, ani o owocach. One są tylko i wyłącznie uzupełnieniem naszej klarownej kuracji odchudzającej oraz tak powinny być traktowane. Jako zwykłe suplementy, zdrowe tak, ale jedynie suplementy. 

Sprawdź również : biotyna co to

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *